Çok Terlemek İyi midir?

Fin kültüründen tüm dünyaya yayılmış olan sauna sağlık yönünden pek çok faydası bulunmaktadır. Buharın ve sıcak havanın olduğu ahşap ile kaplı 70°C ile 90°C derece arasında oda şeklinde tasarlanan buhar banyolarına sauna adı verilmektedir. Neredeyse tüm dünyada oldukça popüler olan sauna kültürü ülkemizde de oldukça yaygındır.

Sürekli ve düzenli kullanımlarda oldukça fazla faydası bulunan saunada pek çok soruya cevap beklenmektedir. Çok terlemek iyi midir, terlemenin faydaları gibi sorular sıkça sorulmaktadır.

Terlemek iyi midir sorusu özellikle kontrollü ve sürekli seanslar ile girilen saunada toksin atmada, kilo vermede oldukça iyi ve yararlı bir yöntemdir.

Sauna seansları ile kontrollü terleme sonucunda vücut sürekli olarak toksinlerden temizlenecek ve daha sağlıklı bir hal alacaktır.

Ancak unutulmaması gereken bir konu ise yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı, nefes darlığı gibi rahatsızlıkları bulunan insanların mutlaka doktora danıştıktan sonra saunaya girmeleri ve kullanmaları önerilmektedir.